1
/
/
7
Round Moissanite Teardrop Helix Earring
Round Moissanite Teardrop Helix Earring
定價
$519.00 USD
定價
$519.00 USD
售價
$519.00 USD
單價
/
每
結帳時計算運費。
無法載入取貨服務供應情況
Product Details
This Moissanite Teardrop Earring is the ultimate accessory that features a Pear Shaped Design with a Round Cut Moissanite secured in Prong Setting. This versatile Pear Shaped Earring can be worn on your Helix, Cartilage, or Upper Lobe Piercing. It can be styled with any attire and is sure to catch the eye of everyone around you.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-BODYJ0921397063 |
| Length | 9 mm |
| Width | 6 mm |
| Height | 3 mm |
| Weight | 0.90 gm (Approximate) |
| MOISSANITE INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 1 Pieces |
| Total Weight | 0.12 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-3X3 mm-1 Pcs |
| Color | White |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Prong-Setting |
| Quality Grade | D-VS1 |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| helix-earrings |
Share

No reviews