1
/
/
9
Emerald and Diamond Contemporary Stud Earrings
Emerald and Diamond Contemporary Stud Earrings
定價
$1,109.00 USD
定價
$1,109.00 USD
售價
$1,109.00 USD
單價
/
每
結帳時計算運費。
無法載入取貨服務供應情況
Product Details
Elevate your beauty with these stunning Stud Earrings, featuring round-cut emeralds in a prong setting with Diamond accents. These contemporary earrings making them both fashionable and durable. The perfect addition to any jewelry collection, these earrings can be worn for any occasion. Let Rosec Jewels enhance your look with their handcrafted beauty. These earrings make a great gift for a loved one or a special treat for yourself.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-EARRINGS032230446 |
| Length | 8.2 mm |
| Width | 6.5 mm |
| Height | 3.3 mm |
| Weight | 1.12 gm (Approximate) |
| EMERALD INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 2 Pieces |
| Total Weight | 0.62 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-4X4 mm-2 Pcs |
| Color | Green |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Prong-Setting |
| Quality Grade | AAA |
| DIAMOND INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 14 Pieces |
| Total Weight | 0.14 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-1.30X1.30 mm-14 Pcs |
| Color | HI |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Prong-Setting |
| Quality Grade | SI |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| emerald-earrings |
Share

No reviews