1
/
van
9
2 CT Natural Aquamarine Stud Earrings with Diamond Trio
2 CT Natural Aquamarine Stud Earrings with Diamond Trio
Normale prijs
$569.00 USD
Normale prijs
$569.00 USD
Aanbiedingsprijs
$569.00 USD
Eenheidsprijs
/
per
Verzendkosten worden berekend bij de checkout.
Kan beschikbaarheid voor afhalen niet laden
Product Details
Classic Beautiful Stud Earring embellished with Round Shape Aquamarine set as Solitaire and Round Shape Diamond Trio is set in Prong Setting. This Simple Stud Earring is Composed in Solid Gold.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-EARRINGS022210163 |
| Length | 9.7 mm |
| Width | 5.7 mm |
| Height | 3.5 mm |
| Weight | 1.20 gm (Approximate) |
| AQUAMARINE INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 2 Pieces |
| Total Weight | 1.60 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-6X6 mm-2 Pcs |
| Color | Blue |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Prong-Setting |
| Quality Grade | AAA |
| DIAMOND INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 6 Pieces |
| Total Weight | 0.29 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-2X2 mm-6 Pcs |
| Color | HI |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Prong-Setting |
| Quality Grade | SI |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| aquamarine-earrings |
Share

No reviews