1
/
of
9
Three Stone Ruby Eternity Stud Earrings with Diamond
Three Stone Ruby Eternity Stud Earrings with Diamond
Regular price
$869.00 USD
Regular price
$869.00 USD
Sale price
$869.00 USD
Unit price
/
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
Product Details
Adorn your ears with the timeless allure of these Three Stone Ruby Eternity Stud Earrings. Shimmering Diamond accents elevate their beauty and brilliance.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-EARRINGS032230578 |
| Length | 9 mm |
| Width | 8.5 mm |
| Height | 2 mm |
| Weight | 1.60 gm (Approximate) |
| RUBY INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 6 Pieces |
| Total Weight | 0.36 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-2X2 mm-6 Pcs |
| Color | Red |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Prong-Setting |
| Quality Grade | AAA |
| DIAMOND INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 10 Pieces |
| Total Weight | 0.48 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-2X2 mm-10 Pcs |
| Color | HI |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Prong-Setting |
| Quality Grade | SI |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| ruby-earrings |
Share

No reviews