1
/
of
7
Sterling Silver Dual Heart Motif Pendant with Diamonds (.06 cttw)
Sterling Silver Dual Heart Motif Pendant with Diamonds (.06 cttw)
Regular price
$202.00 USD
Regular price
$1,362.00 USD
Sale price
$202.00 USD
Unit price
/
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
This item will be shipped on next business day!
Featuring an intricate interlaced heart design, this pendant is adorned with brilliant diamonds. Designed in sterling silver.Specifications:
| Average Clarity: | I2 (Diamond) |
| Chain Metal: | 925 Sterling Silver |
| Chain Width: | 0.04 in |
| Item Height: | 0.63 in |
| Item Width: | 0.50 in |
| Length: | 0.63 in |
| LineItemType: | Silver |
| MetalContent: | 925 |
| Min ct. tw.: | 0.06 (Diamond) |
| RhodiumPolish: | Yes |
| Shape: | Round (Diamond) |
| Width: | 0.50 in |
Share

No reviews