1
/
su
9
Natural Diamond Chain Drop Earring for Helix Piercing
Natural Diamond Chain Drop Earring for Helix Piercing
Prezzo di listino
$549.00 USD
Prezzo di listino
$549.00 USD
Prezzo scontato
$549.00 USD
Prezzo unitario
/
per
Spese di spedizione calcolate al check-out.
Impossibile caricare la disponibilità di ritiro
Product Details
This exquisite Diamond Chain Drop Earring is adorned with Round Cut Diamond in Bezel Setting while dangling Chain. You can wear this Diamond Earring on your Helix, Cartilage, or Upper Lobe Piercing. This Gold Chain Earring is a perfect choice. Its intricate design, combined with the captivating allure of diamond, will make you stand out with timeless grace.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-BODYJ122110099 |
| Length | 21 mm |
| Width | 3 mm |
| Height | 1.5 mm |
| Weight | 0.63 gm (Approximate) |
| DIAMOND INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 1 Pieces |
| Total Weight | 0.09 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-2.40X2.40 mm-1 Pcs |
| Color | HI |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Bezel-Setting |
| Quality Grade | SI |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| helix-earrings |
Share

No reviews