1
/
of
4
14k Yellow Gold Trilogy Diamond Clover Earrings
14k Yellow Gold Trilogy Diamond Clover Earrings
Regular price
$2,596.00 USD
Regular price
$17,523.00 USD
Sale price
$2,596.00 USD
Unit price
/
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
This item will be shipped on next business day!
These Trilogy Diamond Clover hoop earrings will quickly become your new favorite pieces! Lightweight with a sleek profile adds a fresh look on a classic style. Crafted in 14k yellow gold with a high polish finish. Designed with a snap closure.Specifications:
| Average Clarity: | I2 |Diamond| |
| Average Color: | J |Diamond| |
| Backing: | Snap Lock |
| Color: | J |
| Length: | 0.67 in |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| Shape: | Round |Diamond| |
| StyleName: | Fancy |
| Width: | 0.72 in |
Share

No reviews