1
/
de
9
Solitaire Garnet Swirl Stud Earrings in 3 Prong Setting
Solitaire Garnet Swirl Stud Earrings in 3 Prong Setting
Prix habituel
$319.00 USD
Prix habituel
$319.00 USD
Prix promotionnel
$319.00 USD
Prix unitaire
/
par
Frais d'expédition calculés à l'étape de paiement.
Impossible de charger la disponibilité du service de retrait
Product Details
Experience the brilliance of Garnet Solitaire Stud Earrings, illuminating even your dullest and laziest days. The Prong Set Garnet Solitaire is gracefully embraced by a Swirl design, adding a touch of sophistication to this stunning pair of earrings. Its the perfect gift to make her feel cherished and extraordinary, truly expressing your love and affection.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-EARRINGS112119507 |
| Length | 5.3 mm |
| Width | 5.3 mm |
| Height | 2.4 mm |
| Weight | 0.88 gm (Approximate) |
| GARNET INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 2 Pieces |
| Total Weight | 0.68 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-4X4 mm-2 Pcs |
| Color | Red |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Prong-Setting |
| Quality Grade | AAA |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| garnet-earrings |
Share

No reviews