1
/
de
7
Round Moissanite Cross Pendant Necklace
Round Moissanite Cross Pendant Necklace
Prix habituel
$339.00 USD
Prix habituel
$339.00 USD
Prix promotionnel
$339.00 USD
Prix unitaire
/
par
Frais d'expédition calculés à l'étape de paiement.
Impossible de charger la disponibilité du service de retrait
Product Details
Elevate your faith and style with this stunning Certified Moissanite Cross Pendant Necklace. The cross pendant features a row of sparkling moissanite gemstones making a cross sign. This stunning pendant necklace comes in a pinpoint setting. This necklace is perfect for everyday wear or for special occasions. It is also a thoughtful gift for loved ones of all ages.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-PENDANT072210085 |
| Length | 27.8 mm |
| Width | 13.4 mm |
| Height | 2.8 mm |
| Weight | 3.04 gm (Approximate) |
| Center Stone Weight | 0.19 Carat (Approximate) |
| MOISSANITE INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 19 Pieces |
| Total Weight | 0.19 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-1.30X1.30 mm-19 Pcs |
| Color | White |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Pinpoint-Setting |
| Quality Grade | D-VS1 |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| cross-necklaces |
Share

No reviews