1
/
de
9
Blue Sapphire Solitaire Stud Earrings with Rope Frame Embellishment
Blue Sapphire Solitaire Stud Earrings with Rope Frame Embellishment
Prix habituel
$449.00 USD
Prix habituel
$449.00 USD
Prix promotionnel
$449.00 USD
Prix unitaire
/
par
Frais d'expédition calculés à l'étape de paiement.
Impossible de charger la disponibilité du service de retrait
Product Details
Flaunt these beautiful Solitaire Stud Earrings embellished with Round Cut Blue Sapphire set as Solitaire in 4 Prong Setting. The Blue Sapphire Stud Earrings are composed in Solid Gold and has a Twisted Rope Frame guarding the solitaire.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-EARRINGS032012558 |
| Length | 6.5 mm |
| Width | 6.5 mm |
| Height | 3.5 mm |
| Weight | 1.66 gm (Approximate) |
| BLUE SAPPHIRE INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 2 Pieces |
| Total Weight | 0.80 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-4X4 mm-2 Pcs |
| Color | Blue |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | 4-Prong-Setting |
| Quality Grade | AAA |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| blue-sapphire-earrings |
Share

No reviews