Certified Moissanite Solitaire Infinity Pendant
Certified Moissanite Solitaire Infinity Pendant
Precio habitual
$369.00 USD
Precio habitual
$369.00 USD
Precio de oferta
$369.00 USD
Precio unitario
/
por
Los gastos de envío se calculan en la pantalla de pago.
No se pudo cargar la disponibilidad de retiro
Product Details
Grab this stunning Moissanite Infinity Pendant embellished with a Round Shape Moissanite secured in Prong Setting in the center of an infinity design, crafted with Hallmarked Metal. You can style this Moissanite Pendant with your everyday or party attires to create a minimal and elegant look.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-PENDANT072210063 |
| Length | 17.5 mm |
| Width | 9.5 mm |
| Height | 4.8 mm |
| Weight | 3.50 gm (Approximate) |
| Center Stone Weight | 0.99 Carat (Approximate) |
| MOISSANITE INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 1 Pieces |
| Total Weight | 0.99 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-6X6 mm-1 Pcs |
| Color | White |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | 3-Prong-Setting |
| Quality Grade | D-VS1 |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| moissanite-necklaces |
Share

No reviews