1
/
από
7
Round Moissanite Teardrop Helix Earring
Round Moissanite Teardrop Helix Earring
Κανονική τιμή
$519.00 USD
Κανονική τιμή
$519.00 USD
Τιμή έκπτωσης
$519.00 USD
Τιμή μονάδας
/
ανά
Τα έξοδα αποστολής υπολογίζονται κατά την ολοκλήρωση της αγοράς.
Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση της διαθεσιμότητας παραλαβής
Product Details
This Moissanite Teardrop Earring is the ultimate accessory that features a Pear Shaped Design with a Round Cut Moissanite secured in Prong Setting. This versatile Pear Shaped Earring can be worn on your Helix, Cartilage, or Upper Lobe Piercing. It can be styled with any attire and is sure to catch the eye of everyone around you.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-BODYJ0921397063 |
| Length | 9 mm |
| Width | 6 mm |
| Height | 3 mm |
| Weight | 0.90 gm (Approximate) |
| MOISSANITE INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 1 Pieces |
| Total Weight | 0.12 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-3X3 mm-1 Pcs |
| Color | White |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Prong-Setting |
| Quality Grade | D-VS1 |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| helix-earrings |
Share

No reviews