1
/
από
7
Princess Cut Moissanite Simple Helix Earring in Bezel Setting
Princess Cut Moissanite Simple Helix Earring in Bezel Setting
Κανονική τιμή
$469.00 USD
Κανονική τιμή
$469.00 USD
Τιμή έκπτωσης
$469.00 USD
Τιμή μονάδας
/
ανά
Τα έξοδα αποστολής υπολογίζονται κατά την ολοκλήρωση της αγοράς.
Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση της διαθεσιμότητας παραλαβής
Product Details
Add a touch of elegance to your outfit by donning our Moissanite Simple Helix Earring showcasing a Princess Cut Moissanite secured in Beaded Bezel Setting, crafted with Real Gold Metal. You can style it on your Helix, Cartilage, or Upper Lobe Piercing to create a minimal and trendy look.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-BODYJ0921397106 |
| Length | 5 mm |
| Width | 5 mm |
| Height | 1.6 mm |
| Weight | 0.63 gm (Approximate) |
| MOISSANITE INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 1 Pieces |
| Total Weight | 0.17 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Princess Cut-3X3 mm-1 Pcs |
| Color | White |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Princess Cut |
| Setting Type | Bezel-Setting |
| Quality Grade | D-VS1 |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| helix-earrings |
Share

No reviews