1
/
από
9
1/4 CT Round Aquamarine Solitaire Stud Earrings in Bezel Setting
1/4 CT Round Aquamarine Solitaire Stud Earrings in Bezel Setting
Κανονική τιμή
$339.00 USD
Κανονική τιμή
$339.00 USD
Τιμή έκπτωσης
$339.00 USD
Τιμή μονάδας
/
ανά
Τα έξοδα αποστολής υπολογίζονται κατά την ολοκλήρωση της αγοράς.
Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση της διαθεσιμότητας παραλαβής
Product Details
These delicate Aquamarine Earrings are perfect for celebrating any occasion. Featuring a Round Shape Aquamarine secured in Bezel Setting set as a Solitaire. The Screw Back Closure will keep these Simple Earrings secured in place. Shine all day in these Aquamarine Stud Earrings for Women as you pair them with your casual, formal, or evening attire.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-EARRINGS112121785 |
| Length | 5.8 mm |
| Width | 5.8 mm |
| Height | 3.5 mm |
| Weight | 0.88 gm (Approximate) |
| AQUAMARINE INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 2 Pieces |
| Total Weight | 0.50 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-4X4 mm-2 Pcs |
| Color | Blue |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Bezel-Setting |
| Quality Grade | AAA |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| aquamarine-earrings |
Share

No reviews