1
/
von
9
Natural Round Diamond Dagger Helix Earring
Natural Round Diamond Dagger Helix Earring
Normaler Preis
$519.00 USD
Normaler Preis
$519.00 USD
Verkaufspreis
$519.00 USD
Grundpreis
/
pro
Versand wird beim Checkout berechnet
Verfügbarkeit für Abholungen konnte nicht geladen werden
Product Details
Create unique and stunning looks with our Diamond Dagger Helix Earring. Decorated with Round Cut Diamonds studded on the dagger design. Wear this Diamond Earring on your Helix, Cartilage, Conch, or Upper Lobe Piercing. Stack this Cartilage Earring with other accessories and stand out from the crowd.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-BODYJ0921397113 |
| Length | 9.4 mm |
| Width | 5.6 mm |
| Height | 1.5 mm |
| Weight | 0.68 gm (Approximate) |
| DIAMOND INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 6 Pieces |
| Total Weight | 0.05 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-0.80X0.80 mm-3 Pcs Round-1.70X1.70 mm-1 Pcs Round-1X1 mm-2 Pcs |
| Color | HI |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Bezel-Setting |
| Quality Grade | SI |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| helix-earrings |
Share

No reviews