1
/
von
5
3/4 CT Certified Moissanite Contemporary Bar Necklace
3/4 CT Certified Moissanite Contemporary Bar Necklace
Normaler Preis
$359.00 USD
Normaler Preis
$359.00 USD
Verkaufspreis
$359.00 USD
Grundpreis
/
pro
Versand wird beim Checkout berechnet
Verfügbarkeit für Abholungen konnte nicht geladen werden
Product Details
Make her heart flutter with this exquisite Moissanite Bar Necklace. The contemporary pendant necklace is adorned with dazzling round-cut Moissanite stones, expertly set in a secure prong setting. Crafted from solid gold and certified for quality, this necklace is sure to capture her attention and hold her gaze. Its stunning design and sparkling stones make it a show-stopping accessory that she wont be able to take her eyes off of. Give her a gift shell cherish forever with this stunning Moissanite Gold Necklace.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-PENDANT032213978 |
| Length | 8 mm |
| Width | 25 mm |
| Height | 3.5 mm |
| Weight | 2.24 gm (Approximate) |
| MOISSANITE INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 13 Pieces |
| Total Weight | 0.85 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-1.50X1.50 mm-12 Pcs Round-5X5 mm-1 Pcs |
| Color | White |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Prong-Setting |
| Quality Grade | D-VS1 |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| bar-necklaces |
Share

No reviews