1
/
von
9
2 CT Freshwater Pearl and Diamond Bypass Pendant Necklace
2 CT Freshwater Pearl and Diamond Bypass Pendant Necklace
Normaler Preis
$369.00 USD
Normaler Preis
$369.00 USD
Verkaufspreis
$369.00 USD
Grundpreis
/
pro
Versand wird beim Checkout berechnet
Verfügbarkeit für Abholungen konnte nicht geladen werden
Product Details
The Pendant for Women crafted Bypass Style with Bead Set Freshwater Pearl and Prong Set Diamond stones. The Bypass Pendant is a perfect Bridal Accessory for Women on their Dream Day.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-PENDANT042166397 |
| Length | 15.2 mm |
| Width | 6.5 mm |
| Height | 6.5 mm |
| Weight | 2.56 gm (Approximate) |
| Center Stone Weight | 2.00 Carat (Approximate) |
| FRESHWATER PEARL INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 1 Pieces |
| Total Weight | 2.00 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-5X5 mm-1 Pcs |
| Color | White |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Bypass-Setting |
| Quality Grade | AAA |
| DIAMOND INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 2 Pieces |
| Total Weight | 0.02 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-1.40X1.40 mm-2 Pcs |
| Color | HI |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Bypass-Setting |
| Quality Grade | SI |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| freshwater-pearl-necklaces |
Share

No reviews