1
/
von
9
1/2 CT Natural Citrine Solitaire Stud Earrings in Bezel Setting
1/2 CT Natural Citrine Solitaire Stud Earrings in Bezel Setting
Normaler Preis
$299.00 USD
Normaler Preis
$299.00 USD
Verkaufspreis
$299.00 USD
Grundpreis
/
pro
Versand wird beim Checkout berechnet
Verfügbarkeit für Abholungen konnte nicht geladen werden
Product Details
These delicate Citrine Earrings are perfect for celebrating any occasion. Featuring a Round Shape Citrine secured in Bezel Setting set as a Solitaire. The Screw Back Closure will keep these Simple Earrings secured in place. Shine all day in these Citrine Stud Earrings for Women as you pair them with your casual, formal, or evening attire.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-EARRINGS112121783 |
| Length | 5.8 mm |
| Width | 5.8 mm |
| Height | 3.5 mm |
| Weight | 0.88 gm (Approximate) |
| CITRINE INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 2 Pieces |
| Total Weight | 0.54 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-4X4 mm-2 Pcs |
| Color | Yellow |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Bezel-Setting |
| Quality Grade | AAA |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| citrine-earrings |
Share

No reviews