1
/
z
7
1.75 CT Certified Moissanite Dangle Pendant
1.75 CT Certified Moissanite Dangle Pendant
Běžná cena
$379.00 USD
Běžná cena
$379.00 USD
Výprodejová cena
$379.00 USD
Jednotková cena
/
za
Poštovné se vypočítá na pokladně.
Dostupnost vyzvednutí nebylo možné načíst
Product Details
She will adore this dazzling Pendant for a whole life. Get this Moissanite Dangle Pendant for your love to make her feel special. The Dangle Pendant is embellished with Round Cut Moissanite in Illusion Setting and it is crafted with Solid Gold.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-PENDANT022210014 |
| Length | 34 mm |
| Width | 9.5 mm |
| Height | 2 mm |
| Weight | 3.20 gm (Approximate) |
| Center Stone Weight | 1.79 Carat (Approximate) |
| MOISSANITE INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 42 Pieces |
| Total Weight | 1.79 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-1.10X1.10 mm-1 Pcs Round-1.30X1.30 mm-1 Pcs Round-1.40X1.40 mm-8 Pcs Round-1.50X1.50 mm-4 Pcs Round-1.70X1.70 mm-2 Pcs Round-1.90X1.90 mm-12 Pcs Round-1X1 mm-2 Pcs Round-2.10X2.10 mm-3 Pcs Round-2.40X2.40 mm-1 Pcs Round-2.50X2.50 mm-7 Pcs Round-2.60X2.60 mm-1 Pcs |
| Color | White |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Illusion-Setting |
| Quality Grade | D-VS1 |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| moissanite-necklaces |
Share

No reviews