1
/
of
6
14k Yellow Gold Diamond Heart Locket Necklace
14k Yellow Gold Diamond Heart Locket Necklace
Regular price
$1,638.00 USD
Regular price
$11,060.00 USD
Sale price
$1,638.00 USD
Unit price
/
per
Shipping calculated at checkout.
Couldn't load pickup availability
This item will be shipped on next business day!
This beautiful 14k yellow gold Diamond Heart Locket necklace sits close to the heart. It comes in a high polish finish & closes with a lobster clasp. This stunning piece is hand crafted & sits effortlessly between a glimmering rolo chain. A small diamond perfectly placed gives you that little extra sparkle. Measuring 18 inches in length.Specifications:
| Adjustable Size: | Rolo |
| Chain Type: | Rolo |
| Clasp: | Lobster Clasp |
| Heart Width: | 0.75 in |
| LineItemType: | Gold |
| MetalContent: | 14K |
| RhodiumPolish: | No |
| StyleName: | Fancy Heart |
| Width: | 0.75 in |
Share

No reviews