1
/
van
7
Round Moissanite Cross Pendant Necklace
Round Moissanite Cross Pendant Necklace
Gewone prys
$339.00 USD
Gewone prys
$339.00 USD
Verkoopprys
$339.00 USD
Eenheidsprys
/
per
Versending word by die betaalpunt bereken.
Kon nie afhaalbeskikbaarheid laai nie
Product Details
Elevate your faith and style with this stunning Certified Moissanite Cross Pendant Necklace. The cross pendant features a row of sparkling moissanite gemstones making a cross sign. This stunning pendant necklace comes in a pinpoint setting. This necklace is perfect for everyday wear or for special occasions. It is also a thoughtful gift for loved ones of all ages.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-PENDANT072210085 |
| Length | 27.8 mm |
| Width | 13.4 mm |
| Height | 2.8 mm |
| Weight | 3.04 gm (Approximate) |
| Center Stone Weight | 0.19 Carat (Approximate) |
| MOISSANITE INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 19 Pieces |
| Total Weight | 0.19 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-1.30X1.30 mm-19 Pcs |
| Color | White |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Pinpoint-Setting |
| Quality Grade | D-VS1 |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| cross-necklaces |
Deel

No reviews