1
/
van
13
Lab Created Black Diamond Heart Stud Earrings With Moissanite Halo
Lab Created Black Diamond Heart Stud Earrings With Moissanite Halo
Gewone prys
$449.00 USD
Gewone prys
$449.00 USD
Verkoopprys
$449.00 USD
Eenheidsprys
/
per
Versending word by die betaalpunt bereken.
Kon nie afhaalbeskikbaarheid laai nie
Product Details
Experience the beauty of our Black Diamond Heart Earrings, showcasing an 8 mm heart-shaped lab-created black diamond held in prong setting encircled by round-shaped moissanite, exhibiting sparkling allure. Illuminate your style with these heart earrings exquisitely adorned with screw-back closures, so you can go from day to night with ease and comfort. The black diamond studs are a perfect blend of timeless grace and sophistication. From date nights to evening parties, flaunt these elegant black studs every time you go out, heads will turn, and make your day truly memorable.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-EARRINGS0621106702 |
| Length | 10.5 mm |
| Width | 10.2 mm |
| Height | 4.5 mm |
| Weight | 2.33 gm (Approximate) |
| Center Stone Weight | 4.80 Carat (Approximate) |
| SYNTHETIC BLACK DIAMOND INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 2 Pieces |
| Total Weight | 4.80 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Heart-8X8 mm-2 Pcs |
| Color | Black |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Heart |
| Setting Type | Prong-Setting |
| Quality Grade | AAAA ( Synthetic ) |
| MOISSANITE INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 40 Pieces |
| Total Weight | 0.40 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-1.30X1.30 mm-40 Pcs |
| Color | White |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | Prong-Setting |
| Quality Grade | D-VS1 |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| lab-created-black-diamond-earrings |
Deel

No reviews