1
/
van
13
8 MM Created Emerald Solitaire Stud Earrings in Double Claw Setting
8 MM Created Emerald Solitaire Stud Earrings in Double Claw Setting
Gewone prys
$679.00 USD
Gewone prys
$679.00 USD
Verkoopprys
$679.00 USD
Eenheidsprys
/
per
Versending word by die betaalpunt bereken.
Kon nie afhaalbeskikbaarheid laai nie
Product Details
Enhance your style with our vibrant created emerald stud earrings, securely mounted in a double claw setting. These solitaire earrings effortlessly add a colorful splash to any outfit, elevating your overall look. Crafted with the finest quality metal, they are designed to be your lifelong companion. With screw-back posts, these earrings stay securely in place, allowing you to go about your day with confidence and peace of mind. Enjoy the beauty and durability of these timeless earrings stress-free.
| Product Information | |
|---|---|
| SKU | SHP-EARRINGS062190097 |
| Length | 8.5 mm |
| Width | 8 mm |
| Height | 5.2 mm |
| Weight | 1.60 gm (Approximate) |
| LAB CREATED EMERALD INFORMATION | |
|---|---|
| No.of Stones | 2 Pieces |
| Total Weight | 4.36 Carat (Approximate) |
| Dimension(approx) | Round-8X8 mm-2 Pcs |
| Color | Green |
| Cut | Brilliant |
| Shape | Round |
| Setting Type | 3-Double-Claw-Prong-Setting |
| Quality Grade | AAAA |
| Product Parent Collection Handle |
|---|
| stud-earrings |
Deel

No reviews